Naše úspechy

Ocenenia, novinky, tlačové správy
FHPV PU JUBILUJE V ROKU VÝZNAMNÝCH PREŠOVSKÝCH VÝROČÍ

Rok 2017 sa nesie v znamení výročí, ktoré sa spájajú s dejinami mesta Prešov a jeho vzdelávacej funkcie. Pripomíname si 770. výročie prvej písomnej zmienky o Prešove, 350. výročie otvorenia Prešovského evanjelického kolégia – prvej vysokoškolskej inštitúcie v meste a napokon 20. výročie založenia Prešovskej univerzity, s ktorou je spätý aj vznik viacerých fakúlt. Jednou z piatich zakladajúcich fakúlt je jubilujúca Fakulta humanitných a prírodných vied.

https://presov.korzar.sme.sk/c/20442335/fakulta-humanitnych-a-prirodnych-vied-presovskej-univerzity-ma-20-rokov.html Tlačová správa - Rok Prešova - 20.výročie TOP fakulty
Mladá prešovská vedkyňa môže pracovať na významnom projekte

Mladej vedeckej pracovníčke Daniele Grejtákovej z Katedry biológie Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove sa podarilo ako jedinej na Slovensku získať grant na vedecký projekt v rámci výzvy Marie Curie Sklodowska Actions, zameraný na oblasť preventívnej farmakológie.

http://presov.korzar.sme.sk/c/8148152/mlada-presovska-vedkyna-moze-pracovat-na-vyznamnom-projekte.html http://www.teraz.sk/veda/mlada-vedkyna-z-presovskej-univerzity/185014-clanok.html
Súboj mladých olympionikov

Prešovská univerzita v snahe podporiť rast mladých technických talentov sa podieľala na príprave krajského kola Technickej olympiády žiakov Prešovského kraja, ktorá napísala tento rok už svoju 6. kapitolu. Súťaž, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa uskutočnila v spolupráci s Katedrou fyziky, matematiky a techniky (KFMT) Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) a ABC – Centra voľného času v Prešove.

https://www.youtube.com/watch?v=uhRViLf56nk Tlačová správa - Súboj mladých olympionikov
Deň otvorených dverí UNIPO

Videopozvánka k celouniverzitnému dňu otvorených dverí Prešovskej univerzity v Prešove, 10.2.2016

https://www.youtube.com/watch?v=bWytQPP9XCo
Prešovskej univerzite bol udelený prvý patent

Vedeckému tímu z Prešovskej univerzity (PU) v Prešove bol po prvýkrát Úradom priemyselného vlastníctva SR priznaný patent za aplikovaný výskum. Zaslúžili sa o to pracovníci Katedry ekológie (KE) Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV)

Reportáž TA3 Tlačová správa - Patent
Otvorenie špičkového laboratória

V rámci projektu Univerzitný vedecký park (UVP) Technicom bolo spustené do prevádzky nové špičkové zariadenie pre štúdium fyzikálnych vlastností materiálov v širokom teplotnom rozsahu (-271 °C), ktoré je unikátom svojho druhu.

Tlačová správa - otvorenie špičkového laboratória https://www.youtube.com/watch?v=rPGFjCJt2-g
Livechatoo

FHPV Prešovskej univerzity v Prešove s cieľom zefektívniť komunikáciu medzi študentmi a študijným oddelením prichádza ako prvá na Slovensku s možnosťou využitia nového komunikačného kanálu prostredníctvom aplikácie Livechatoo. Študenti tak v reálnom čase z pohodlia

Tlačová správa - Livechatoo https://www.youtube.com/watch?v=EaEFnFMuEqI
28 Programov štúdia
233 Odborných učební
128 Kombinácií odborov
8 Rôznych titulov
10747 Úspešných absolventov

Bude ťa zaujímať

Prečo by si si mal vybrať práve našu fakultu?

PREČO TOPfakulta

Fakulta má vynikajúcu výskumnú infraštruktúru. Študenti majú možnosť pracovať so špičkovými prístrojmi v moderných laboratóriách.

Prihláška

AKTIVITY

Univerzitná knižnica so študovňou, športové kluby a oddiely, študijné a výskumné pobyty v zahraničí, zahraničné jazykové kurzy, odborné stáže, zahraničné exkurzie.

Mimoškolské aktivity

DOSTUPNOSŤ

Prešovská univerzita sa nachádza len 2 zastávky MHD (http://dpmp.sk) od železničnej a autobusovej stanice v Prešove (4min), 10min chôdze od železničnej stanice Prešov-mesto.

Cestovné Poriadky

KAMPUS

Kampus univerzity sa nachádza v pokojnej časti Prešova pri rieke Torysa, cca 10 minút chôdze do centra mesta. Internáty Prešovskej univerzity sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti školy.

Zobraz na mape