Základné informácie o FHPV

Fakulta humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity (PU) ponúka prípravu odborníkov v odboroch, biológia, ekológia, geografia a aplikovaná geoinformatika na všetkých troch stupňoch štúdia.

Tradične ponúka učiteľské štúdium biológie, ekológie, fyziky, geografie, matematiky, pedagogiky a techniky (v kombinácii s ostatnými školskými predmetmi). >>> možnosti štúdia <<<

Je jedinou fakultou PU s inžinierskym programom fyzikálne inžinierstvo progresívnych materiálov. Pestrú paletu ponuky dopĺňajú andragogika, vychovávateľstvo a sociálna pedagogika.

Fakulta humanitných a prírodných vied má vynikajúcu výskumnú infraštruktúru. Študenti majú možnosť pracovať so špičkovými prístrojmi v moderných laboratóriách , ktoré sú súčasťou výskumného centra excelentnosti, kompetenčného centra a vedecko-technického parku Technicom. Ide o TOP technológie v oblasti molekulárnej genetiky a biomedicíny, extrakcie a analýzy biologicky aktívnych látok, fyzikálnych meraní magnetických, tepelných a elektrických vlastností tuhých látok pri nízkych teplotách, geografických informačných systémov, diaľkového prieskumu Zeme a 3D modelovania krajiny, či princípov trieskového obrábania materiálov.

28 Programov štúdia
233 Odborných učební
128 Kombinácií odborov
8 Rôznych titulov
10747 Úspešných absolventov

Bude ťa zaujímať

Prečo by si si mal vybrať práve našu fakultu?

PREČO TOPfakulta

Fakulta má vynikajúcu výskumnú infraštruktúru. Študenti majú možnosť pracovať so špičkovými prístrojmi v moderných laboratóriách.

Prihláška

AKTIVITY

Univerzitná knižnica so študovňou, športové kluby a oddiely, študijné a výskumné pobyty v zahraničí, zahraničné jazykové kurzy, odborné stáže, zahraničné exkurzie.

Mimoškolské aktivity

DOSTUPNOSŤ

Prešovská univerzita sa nachádza len 2 zastávky MHD (http://dpmp.sk) od železničnej a autobusovej stanice v Prešove (4min), 10min chôdze od železničnej stanice Prešov-mesto.

Cestovné Poriadky

KAMPUS

Kampus univerzity sa nachádza v pokojnej časti Prešova pri rieke Torysa, cca 10 minút chôdze do centra mesta. Internáty Prešovskej univerzity sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti školy.

Zobraz na mape